Matuška

Pivovar Matuška byl založen 13.4.2009 na Velikonoční pondělí. V tento den zde byla uvařena první várka, speciálního tmavého piva. Realizace pivovaru trvala dva roky. Svou velikostí se pivovar řadí do kategorie minipivovarů. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981. Pivovar Matuška najdete v obci Broumy, která leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Zrealizovat vlastní minipivovar se podařilo jen díky morální podpoře a finanční pomoci celé rodiny. Také pomohlo vědomí, že mladší syn Adam chce v pivovarnickém řemesle pokračovat.

Pivo Matuška vyrábí řemeslnou cestou bez filtrace a pasterizace. Pivo si díky tomu uchovává vlastnosti čerstvého piva točeného přímo z pivního sklepa. Na vaření piva nepoužívají cukr, sirupy ani chmelový extrakt. V pivu zůstávají ve větší či menší míře pivovarské kvasinky, které obsahují vitamíny řady B a další zdraví prospěšné látky. Pivo vyrábí pouze z pitné vody, sladu, chmelu a pivovarských kvasinek. Vaří ho dekokčním rmutovacím způsobem, který dává plnější chlebnatá piva. Tento způsob vaření je náročný na čas a tepelnou energii.

 

Zboží daného výrobce:

Pivní sklenice Clock

Pivní sklenice Clock
Netřeba více představovat pivovar Clock! Vychutnejte si tuto dobrotu v originální sklenici na pivní styl Ale...

99,00 Kč

Matuška - E.S.B. 14° (0,75l)

Matuška - E.S.B. 14° (0,75l)
Pivo typu Extra Special Bitter podle anglického pivovarnického vzoru, které uvařil pan Matuška z Broum na Křivoklátsku.  

115,00 Kč

Akční

Matuška - Apollo Galaxy 13° (0,75l)

Matuška - Apollo Galaxy 13° (0,75l)
Pivo typu English Pale Ale podle anglického pivovarnického vzoru, které uvařil pan Matuška. Toto pivo je na webu ratebeer.com hodnoceno jako nejlepší české pivo.  

115,00 Kč

Matuška - Stout 16° (0,75l)

Matuška - Stout 16° (0,75l)
Černý stout z řemeslného pivovaru Matuška. Na jeho výrobu byly použity vanilkové lusky z Madagaskaru.

119,00 Kč

Matuška - Hellcat 21° (0,75l)

Matuška - Hellcat 21° (0,75l)
Hellcat je jedna z nejsilnějších českých Imperial India Pale Ale v Česku. Ve vůni je dominantní chmel Simcoe, voní po borovici a působící opojně.

159,00 Kč